Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Städare

Sandra Aaltonen

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7257
E-Mail: Sandra.Aaltonen@axxell.fi

Lektor

Maria Brink

Yrkeskompl.lärare Pargas

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7252
E-Mail: Maria.Brink@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Dick Essén

Turism Åbo

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7222
E-Mail: Dick.Essen@axxell.fi

Lärare

Linda Glasberg-Lindholm

Turism Åbo

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7241
E-Mail: Linda.Glasberg-Lindholm@axxell.fi

Lärare

Anna Gråhn

Turism Åbo

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7263
E-Mail: Anna.Grahn@axxell.fi

Caféansvarig

Harry Heino




Icke anträffbar till den 14.07.2019.

Lektor

Bertel Henriksson

Åbo

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7255
E-Mail: Bertel.Henriksson@axxell.fi

Vahtimestari

Kim Karlsson

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

E-Mail: Kim.Karlsson@axxell.fi

Fastighetsskötare

Bjarne Leinonen




Icke anträffbar till den 30.11.2019.

Timlärare i huvudsyssla

Maria Lindell-Luukkonen

Yrkeskompl.lärare Pargas

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas
Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7266
E-Mail: maria.lindell-luukkonen@axxell.fi

Café-ansvarig

Lisa Martin-Harewood




Icke anträffbar till den 31.08.2020.

Studiesekreterare

Ingrid Mattsson

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7260
E-Mail: Ingrid.Mattsson@axxell.fi

Examenshandledare

Yanna Nyberg

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7265
E-Mail: Yanna.Nyberg@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Erika Silventoinen

Turism Åbo

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7234
E-Mail: Erika.Silventoinen@axxell.fi

Lektor

Robert Stolpe

Åbo

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7262
E-Mail: Robert.Stolpe@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Regina Tyrsky

Turism Åbo

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7224
E-Mail: Regina.Tyrsky@axxell.fi

Lärare

Charlotta von Bergmann

Merkonom

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7794
E-Mail: Charlotta.vonBergmann@axxell.fi

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.