Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Studiesekreterare

Johanna Ahlfors

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7550
E-Mail: Johanna.Ahlfors@axxell.fi

Kock

Hanna Al-Gburi

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7538
E-Mail: Hanna.Al-Gburi@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Hanna Andersson

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7361
E-Mail: Hanna.Andersson@axxell.fi

Lärare

Petra Baarman

Ledare För Skolgång

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7631
E-Mail: Petra.Baarman@axxell.fi

Lektor

Lotta Berglund

Yrkeskompl.lärare Raseborg

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7525
E-Mail: Lotta.Berglund@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Gita Björk

Närvårdare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7428
E-Mail: Gita.Bjork@axxell.fi

Lektor

Ray Björklund

Husbyggare-snickare Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7526
E-Mail: Ray.Bjorklund@axxell.fi

Lektor

Stina Boström-Vazquez

Merkonom

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7425
E-Mail: Stina.Bostrom-Vazquez@axxell.fi

Lektor

Pia Dahlström

Närvårdare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7427
E-Mail: Pia.Dahlstrom@axxell.fi

Lektor

Agneta Ekbom

Datanom Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7429
E-Mail: Agneta.Ekbom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Carl-Gustav Ekholm

Fastighetsskötare Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7528
E-Mail: Carl-Gustav.Ekholm@axxell.fi

Lärare

Michael Eklund

Merkonom

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7632
E-Mail: Michael.Eklund@axxell.fi

Lektor

Camilla Eliasson

Närvårdare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7436
E-Mail: Camilla.Eliasson@axxell.fi

Examenshandledare

Henriette Eriksson

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7431
E-Mail: Henriette.Eriksson@axxell.fi

Konsulterande speciallärare

Mona Eriksson

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7533
E-Mail: Mona.Eriksson@axxell.fi

Lärare

Margareta Fagerlund

Merkonom

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7596
E-Mail: Margareta.Fagerlund@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Robert Forsman

Husbyggare-snickare Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7544
E-Mail: Robert.Forsman@axxell.fi

Lärare

Peter Fyhrqvist

Snickare Vuxen Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7600
E-Mail: Peter.Fyhrqvist@axxell.fi

Studiesekreterare

Monica Fyrqvist

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7595
E-Mail: Monica.Fyrqvist@axxell.fi

Lärare

Måns Gardberg

Restaurering Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7601
E-Mail: Mans.Gardberg@axxell.fi

Lärare

Carola Gröndahl

Ledare För Skolgång

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7622
E-Mail: Carola.Grondahl@axxell.fi

Städare

Carola Grönholm

Axxell i Ekenäs, Fågelsången
Fågelsången 1
10650 Ekenäs
Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7477
E-Mail: Carola.Gronholm@axxell.fi

Opettaja

Vappu Heikkinen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7603
E-Mail: Vappu.Heikkinen@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Kim Hindersson

Vvs-montör Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7556
E-Mail: Kim.Hindersson@axxell.fi

Yrkesman

Robert Holmberg

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7498
E-Mail: Robert.Holmberg@axxell.fi

Handledare

Jimmy Hurmerinta

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7594
E-Mail: Jimmy.Hurmerinta@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Tom Jacoby

Fordonsmekaniker Karis

Axxell i Karis, Postmästaregatan
Postmästaregatan 19
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7524
E-Mail: Tom.Jacoby@axxell.fi

Lektor

Rabbe Johansson

Plåtslagare-svetsare-verkst.mekaniker

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7558
E-Mail: Rabbe.Johansson@axxell.fi

Städare

Carola Jung

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7534
E-Mail: Carola.Jung@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Kim Kalenius

Fordonsmekaniker Karis

Axxell i Karis, Postmästaregatan
Postmästaregatan 19
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7527
E-Mail: Kim.Kalenius@axxell.fi

Lärare

Regina Kalenius

Teknik Vuxen Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7605
E-Mail: Regina.Kalenius@axxell.fi

Examenshandledare

Marina Karjanlahti




Icke anträffbar till den 30.06.2019.

Kock vik

Tomi Kaski




Icke anträffbar till den 07.08.2019.

Lektor

Tom Knopman

Plåtslagare-svetsare-verkst.mekaniker

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7561
E-Mail: Tom.Knopman@axxell.fi

Caféföreståndare

Andreas Knopman

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7633
E-Mail: Andreas.Knopman@axxell.fi

Städare

Marina Koponen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7438
E-Mail: Marina.Koponen@axxell.fi

Konsulterande speciallärare

Regina Koschinski

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis
Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7482
E-Mail: Regina.Koschinski@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Camilla Laiho

Närvårdare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7453
E-Mail: Camilla.Laiho@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Sanna Laitila

Yrkeskompl.lärare Raseborg

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7442
E-Mail: Sanna.Laitila@axxell.fi

Lärare

Thomas Landén

Kock Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7629
E-Mail: Thomas.Landen@axxell.fi

Lektor

Johanna Lind

Utbildningsledare Psh

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7441
E-Mail: Johanna.Lind@axxell.fi

Lärare

Mats Lindberg

Merkonom

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7610
E-Mail: Mats.Lindberg@axxell.fi

Lärare

Thomas Lindberg

Teknik Vuxen Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7611
E-Mail: Thomas.Lindberg@axxell.fi

Städare

Marlene Lindgren

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7612
E-Mail: Marlene.Lindgren@axxell.fi

Handledare

Kenneth Lindroos

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7598
E-Mail: Kenneth.Lindroos@axxell.fi

Lärare

Tom Lindström

Datanom Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

E-Mail: Tom.Lindstrom@axxell.fi

Lärare

Tom Lundell

Vvs Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7615
E-Mail: Tom.Lundell@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Leena Melin

Närvårdare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7443
E-Mail: Leena.Melin@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Albert Metsämäki

Husbyggare-snickare Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7570
E-Mail: Albert.Metsamaki@axxell.fi

Examenshandledare

Unni Mjølsnes

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7529
E-Mail: Unni.Mjolsnes@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Martin Molnár

Datanom Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7439
E-Mail: Martin.Molnar@axxell.fi

Opettaja

Anna Mäntykoski

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7623
E-Mail: Anna.Mantykoski@axxell.fi

Kock

Jessica Nybacka




Icke anträffbar till den 06.08.2019.

Handledare

Eva-Lotta Nylund

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7567
E-Mail: Eva-Lotta.Nylund@axxell.fi

Lärare

Seppo Nylund

Utbildningsledare Teknik

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7617
E-Mail: Seppo.Nylund@axxell.fi

Sekreterare

Benita Nyman

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7547
E-Mail: Benita.Nyman@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Johan Pihlström

Snickare Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7512
E-Mail: Johan.Pihlstrom@axxell.fi

Lektor

Ulla Pohjola-Silfver

Kock Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7493
E-Mail: Ulla.Pohjola-Silfver@axxell.fi

Utbildningsledare

Belinda Rehn

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7803
E-Mail: Belinda.Rehn@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Eva-Lotta Rehnman

Merkonom

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7448
E-Mail: Eva-Lotta.Rehnman@axxell.fi

Läroavtalsplanerare

Klara Roos

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7359
E-Mail: Klara.Roos@axxell.fi

Examenshandledare

Johanna Rosenqvist

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7349
E-Mail: Johanna.Rosenqvist@axxell.fi

Studiesekreterare

Heidi Råstedt

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7488
E-Mail: Heidi.Rastedt@axxell.fi

Lärare

Nina Sandström

Rengöringsservice

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7609
E-Mail: Nina.Sandstrom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Martina Sjöblom

Närvårdare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7422
E-Mail: Martina.Sjoblom@axxell.fi

Lärare

Sofia Sjöblom

Ungdoms-o.fritidsinstruktör

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7532
E-Mail: Sofia.Sjoblom@axxell.fi

Lektor

Krister Stenroos

Yrkeskompl.lärare Raseborg

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7421
E-Mail: Krister.Stenroos@axxell.fi

Lärare

Antti Sulkava

Elektronikmontör Vuxen Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7618
E-Mail: Antti.Sulkava@axxell.fi

Opettaja

Juhani Suominen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7571
E-Mail: Juhani.Suominen@axxell.fi

Lärare

Emilia Söderlund

Kotokoulutus Karjaa, Mkk

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7835
E-Mail: Emilia.Soderlund@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Matts Takolander

Yrkeskompl.lärare Raseborg

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7566
E-Mail: Matts.Takolander@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Janina Törnroos

Frisör Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7563
E-Mail: Janina.Tornroos@axxell.fi

Lärare

Pertti Virta

Smide Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7621
E-Mail: Pertti.Virta@axxell.fi

Handledare

Mikaela Voutila

Axxell i Karis, Postmästaregatan
Postmästaregatan 19
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7530
E-Mail: Mikaela.Voutila@axxell.fi

Handledare

Joakim Wasiljeff

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7507
E-Mail: Joakim.Wasiljeff@axxell.fi

Husmor

Jonas Wasiljeff

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7540
E-Mail: Jonas.Wasiljeff@axxell.fi

Lärare

Bernhard Weckström

Ledare För Skolgång

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7456
E-Mail: Bernhard.Weckstrom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Henrika Weckström

Frisör Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7541
E-Mail: Henrika.Weckstrom@axxell.fi

Lektor

Anna-Stina Werner

Kock Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7560
E-Mail: Anna-Stina.Werner@axxell.fi

Lektor

Karin Wernér

Yrkeskompl.lärare Raseborg

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7451
E-Mail: Karin.Werner@axxell.fi

Lärare

Tom Wernér

Mångkunnig Teknik Vuxen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7620
E-Mail: Tom.Werner@axxell.fi

Enhetschef

Beatrice Westerlund

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7445
E-Mail: Beatrice.Westerlund@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Mikael Westerlund

Datanom Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7459
E-Mail: Mikael.Westerlund@axxell.fi

Städare

Anne Wikström

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7562
E-Mail: Anne.Wikstrom@axxell.fi

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.