Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Kursledare

Daniel Backman

Vildmarksguide Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7279
E-Mail: Daniel.Backman@axxell.fi

Gårdskarl

Dick Bergström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7280
E-Mail: Dick.Bergstrom@axxell.fi

Enhetschef

Tomas Björkroth

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7276
E-Mail: Tomas.Bjorkroth@axxell.fi

Städare

Kaj Dahlqvist

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7284
E-Mail: Kaj.Dahlqvist@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Allan Dahlén

Djursjukvårdare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7334
E-Mail: Allan.Dahlen@axxell.fi

Städare

Gita Ekbom

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7317
E-Mail: Gita.Ekbom@axxell.fi

Köksbiträde

Katarina Engblom

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Telephone: +358 290 01 7283
E-Mail: Katarina.Engblom@axxell.fi

Stallmästare

Hans Franzén

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7293
E-Mail: Hans.Franzen@axxell.fi

Examenshandledare

Ida Fredriksson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7327
E-Mail: Ida.Fredriksson@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Andrea Granroth

Djurskötare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7325
E-Mail: Andrea.Granroth@axxell.fi

Internatsövervakare

Susanne Gustafsson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7290
E-Mail: Susanne.Gustafsson@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Ingrid Hagman

Hästskötare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7292
E-Mail: Ingrid.Hagman@axxell.fi

Päätoiminen tuntiopettaja

Timo Hämylä

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7315
E-Mail: Timo.Hamyla@axxell.fi

Kursledare/Planerare

Henrik Jern

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7297
E-Mail: Henrik.Jern@axxell.fi

Traktorförare

Cay Karlsson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7298
E-Mail: Cay.Karlsson@axxell.fi

Studiesekreterare

Linda Karlsson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7308
E-Mail: Linda.Karlsson@axxell.fi

Koirakouluttaja

Jaana Karppinen

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7117
E-Mail: Jaana.Karppinen@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Sofia Knuts

Djurskötare Brusaby


Icke anträffbar till den 01.08.2019.

Konsulterande speciallärare

Regina Koschinski

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis
Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7482
E-Mail: Regina.Koschinski@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Maria Kulmala

Utbildningsledare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7270
E-Mail: Maria.Kulmala@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Ingeborg Lignell

Djurskötare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7302
E-Mail: Ingeborg.Lignell@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Kadi Lilloja

Djursjukvårdare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7281
E-Mail: Kadi.Lilloja@axxell.fi

Keittäjä

Merja Lindström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Telephone: +358 290 01 7303
E-Mail: Merja.Lindstrom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Jenni Lindström

Djurtränare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7312
E-Mail: Jenni.Lindstrom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Tiina Loisa

Hästskötare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7291
E-Mail: Tiina.Loisa@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Mathias Lönnström

Naturfotograf Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7285
E-Mail: Mathias.Lonnstrom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Rolf Nybondas

Lant Vuxen Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7309
E-Mail: Rolf.Nybondas@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Ulf Nyholm

Skogsnaturvårdare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7918
E-Mail: Ulf.Nyholm@axxell.fi

Städare

Helén Nyqvist

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7310
E-Mail: Helen.Nyqvist@axxell.fi

Husmor

Marina Retti

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7313
E-Mail: Marina.Retti@axxell.fi

Djurskötare

Anina Råstedt

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7118
E-Mail: Anina.Rastedt@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Stefan Selenius

Landsbygdsföretagare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7316
E-Mail: Stefan.Selenius@axxell.fi

Studiesekreterare

Tiina Stenberg-Ginström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7318
E-Mail: Tiina.Stenberg-Ginstrom@axxell.fi

Ansvarig koskötare

Sergii Voitevych

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7288
E-Mail: Sergii.Voitevych@axxell.fi

Driftschef (Brusaby gård)

Leila Warén-Backström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7333
E-Mail: Leila.Waren-Backstrom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Ulf Wikström

Skog Vuxen Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7322
E-Mail: Ulf.Wikstrom@axxell.fi

Kursledare

Svante Wistbacka

Jakt Och Vilt Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7277
E-Mail: Svante.Wistbacka@axxell.fi

Handledare

Åsa Österberg

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7331
E-Mail: Asa.Osterberg@axxell.fi

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.