Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Opettaja

Inkeri Kaipiainen

Axxell i Vanda
Nejlikvägen 17
01300 Vanda

Mobile: +358 44 739 7827
E-Mail: Inkeri.Kaipiainen@axxell.fi

IT-planerare

Thomas Kalander

Centraladministrationen
Fågelsången 1
10650 Ekenäs

Mobile: +358 44 739 7392
E-Mail: Thomas.Kalander@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Kim Kalenius

Fordonsmekaniker Karis

Axxell i Karis, Postmästaregatan
Postmästaregatan 19
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7527
E-Mail: Kim.Kalenius@axxell.fi

Lärare

Regina Kalenius

Teknik Vuxen Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7605
E-Mail: Regina.Kalenius@axxell.fi

Examenshandledare

Jasper Karhunen

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7788
E-Mail: Jasper.Karhunen@axxell.fi

Opettaja

Paula Karisto

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7878
E-Mail: Paula.Karisto@axxell.fi

Examenshandledare

Marina Karjanlahti




Icke anträffbar till den 30.06.2019.

Traktorförare

Cay Karlsson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7298
E-Mail: Cay.Karlsson@axxell.fi

Studiesekreterare

Linda Karlsson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7308
E-Mail: Linda.Karlsson@axxell.fi

Kock

Camilla Karlsson

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7229
E-Mail: Camilla.Karlsson@axxell.fi

Vahtimestari

Kim Karlsson

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

E-Mail: Kim.Karlsson@axxell.fi

Koirakouluttaja

Jaana Karppinen

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7117
E-Mail: Jaana.Karppinen@axxell.fi

Opettaja

Johanna Kartio

Axxell i Helsingfors
Mannerheimvägen 160 A 2.e våningen
00300 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7700
E-Mail: Johanna.Kartio@axxell.fi

Kock vik

Tomi Kaski




Icke anträffbar till den 07.08.2019.

Opettaja

Taina Kasso

Axxell i Vanda
Nejlikvägen 17
01300 Vanda

Mobile: +358 44 739 7813
E-Mail: Taina.Kasso@axxell.fi

Internatsövervakare

Elias Khoury

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7225
E-Mail: Elias.Khoury@axxell.fi

Siivooja

Waen Kinanen

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7692
E-Mail: Waen.Kinanen@axxell.fi

Lärare

Pia Kivinen

Artesan Guldsmide Överby

Axxell i Ekenäs, Fågelsången
Fågelsången 1
10650 Ekenäs

Mobile: +358 44 739 7480
E-Mail: Pia.Kivinen@axxell.fi

Lektor

Tom Knopman

Plåtslagare-svetsare-verkst.mekaniker

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7561
E-Mail: Tom.Knopman@axxell.fi

Caféföreståndare

Andreas Knopman

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7633
E-Mail: Andreas.Knopman@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Sofia Knuts

Djurskötare Brusaby


Icke anträffbar till den 01.08.2019.

Städare

Marina Koponen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7438
E-Mail: Marina.Koponen@axxell.fi

Konsulterande speciallärare

Regina Koschinski

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis
Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7482
E-Mail: Regina.Koschinski@axxell.fi

Lärare

Regina Koskinen

Närvårdare

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7242
E-Mail: Regina.Koskinen@axxell.fi

Opettaja

Jutta Kosola

Axxell i Helsingfors
Mannerheimvägen 160 A 2.e våningen
00300 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7693
E-Mail: Jutta.Kosola@axxell.fi

Opettaja

Mia Kotro

Axxell i Helsingfors
Mannerheimvägen 160 A 2.e våningen
00300 Helsingfors

E-Mail: Mia.Kotro@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Maria Kulmala

Utbildningsledare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7270
E-Mail: Maria.Kulmala@axxell.fi

Opettaja

Zakhar Kuzmin

Axxell i Vanda
Nejlikvägen 17
01300 Vanda

Mobile: +358 44 739 7851
E-Mail: Zakhar.Kuzmin@axxell.fi

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.