Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Trädgårdsmästare

Märta Angervuori

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7647
E-Mail: Marta.Angervuori@axxell.fi

Lärare

Ann-Kristin Bäckroos

Artesan Textil

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7474
E-Mail: Ann-Kristin.Backroos@axxell.fi

Lärare

Sonja Evertson

Artesan Keramik

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7741
E-Mail: Sonja.Evertson@axxell.fi

Opettaja

Kati Hakonen

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7824
E-Mail: Kati.Hakonen@axxell.fi

Opettaja

Marjut Heikkinen

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7873
E-Mail: Marjut.Heikkinen@axxell.fi

Opintosihteeri

Triin Jõgi

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7855
E-Mail: Triin.Jogi@axxell.fi

Siivooja

Waen Kinanen

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7692
E-Mail: Waen.Kinanen@axxell.fi

Lärare

Pia Kivinen

Artesan Guldsmide

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7480
E-Mail: Pia.Kivinen@axxell.fi

Yksikönjohtaja

Riitta Laukkanen

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7686
E-Mail: Riitta.Laukkanen@axxell.fi

Opettaja

Hanne Lehtinen




Icke anträffbar till den 03.04.2020.

Opettaja

Kristiina Lehtola

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7874
E-Mail: Kristiina.Lehtola@axxell.fi

Opettaja

Satu Leisko-Järvinen

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7702
E-Mail: Satu.Leisko-Jarvinen@axxell.fi

Lärare

Carina Lindström

Trädgårdsmästare

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7650
E-Mail: Carina.Lindstrom@axxell.fi

Opettaja

Hanna Markkanen

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7810
E-Mail: Hanna.Markkanen@axxell.fi

Opettaja

Virva Muotka

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7838
E-Mail: Virva.Muotka@axxell.fi

Lärare

Elise Nurminen

Kotoutumiskoulutus Pk-seutu

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

E-Mail: Elise.Nurminen@axxell.fi

Städare

Merike Närep

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7675
E-Mail: Merike.Narep@axxell.fi

Lärare

Isa Palmén

Trädgårdsmästare

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7652
E-Mail: Isa.Palmen@axxell.fi

Lärare

Anna Pensas

Trädgårdsmästare

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7653
E-Mail: Anna.Pensas@axxell.fi

Tuntiopettaja

Anna Pickering

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

E-Mail: Anna.Pickering@axxell.fi

Opettaja

Seija Purhonen

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7844
E-Mail: Seija.Purhonen@axxell.fi

Överträdgårdsmästare

Fredrik Regårdh

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7654
E-Mail: Fredrik.Regardh@axxell.fi

Studie- och projektsekreterare

Janina Rönnberg

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7663
E-Mail: Janina.Ronnberg@axxell.fi

Opettaja

Linda Saarimäki

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7849
E-Mail: Linda.Saarimaki@axxell.fi

Opettaja

Marjo Salmela

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7833
E-Mail: Marjo.Salmela@axxell.fi

Lärare

Nina Sevelius

Utbildningsledare Överby

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7658
E-Mail: Nina.Sevelius@axxell.fi

Opettaja

Irina Silina

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7817
E-Mail: Irina.Silina@axxell.fi

Opettaja

Maija Smedman

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7865
E-Mail: Maija.Smedman@axxell.fi

Koulunkäyntiavustaja

Aláa-H Sufar

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7707
E-Mail: Alaa-H.Sufar@axxell.fi

Trädgårdsarbetare

Mats Sundström

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7661
E-Mail: Mats.Sundstrom@axxell.fi

Opettaja

Beáta Sütö

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7709
E-Mail: Beata.Suto@axxell.fi

Opettaja

Satu Vahderpää

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7695
E-Mail: Satu.Vahderpaa@axxell.fi

Lärare

Anna-Stina Wahlström

Artesan Textil

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7506
E-Mail: Anna-Stina.Wahlstrom@axxell.fi

Lärare

Kamilla Weissenberg-Nordberg

Artesan Inredare


Icke anträffbar till den 31.07.2020.

Trädgårdsmästare

Cecilia Wendelin

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7656
E-Mail: Cecilia.Wendelin@axxell.fi

Fastighetsskötare

Maria Westerholm

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7662
E-Mail: Maria.Westerholm@axxell.fi

Lärare

Maria Wikström

Artesan Guldsmide

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7509
E-Mail: Maria.Wikstrom@axxell.fi

Examenshandledare

Marina Åkermarck

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7736
E-Mail: Marina.Akermarck@axxell.fi

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.