Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Trädgårdsmästare

Märta Angervuori

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7647
E-Mail: Marta.Angervuori@axxell.fi

Lärare

Ann-Kristin Bäckroos

Artesan Textil

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7474
E-Mail: Ann-Kristin.Backroos@axxell.fi

Opettaja

Nataliya Elmgren

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo
Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7698
E-Mail: Nataliya.Elmgren@axxell.fi

Lärare

Sonja Evertson

Artesan Keramik

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7741
E-Mail: Sonja.Evertson@axxell.fi

Opettaja

Erika Gustafsson-Sundquist

Axxell i Helsingfors, Flarnvägen
Flarnvägen 4, byggnad 4
00410 Helsingfors
Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo
Axxell i Helsingfors
Mannerheimvägen 160 A 2.e våningen
00300 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7865
E-Mail: Erika.Gustafsson-Sundquist@axxell.fi

Opettaja

Kati Hakonen

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7824
E-Mail: Kati.Hakonen@axxell.fi

Opettaja

Martta Hauru

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo
Axxell i Helsingfors, Kvarnögsgränd
Kvarnögsgränd 2
00920 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7708
E-Mail: Martta.Hauru@axxell.fi

Opettaja

Marjut Heikkinen

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7873
E-Mail: Marjut.Heikkinen@axxell.fi

Opintosihteeri

Triin Jõgi

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7855
E-Mail: Triin.Jogi@axxell.fi

Lärare

Pia Kivinen

Artesan Guldsmide

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7480
E-Mail: Pia.Kivinen@axxell.fi

Opettaja

Marja Laukkanen

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo
Axxell i Helsingfors, Kvarnögsgränd
Kvarnögsgränd 2
00920 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7712
E-Mail: Marja.Laukkanen@axxell.fi

Yksikönjohtaja

Riitta Laukkanen

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo
Axxell i Helsingfors, Kvarnögsgränd
Kvarnögsgränd 2
00920 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7686
E-Mail: Riitta.Laukkanen@axxell.fi

Opettaja

Hanne Lehtinen




Icke anträffbar till den 25.05.2023.

Opettaja

Kristiina Lehtola

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo
Axxell i Helsingfors, Kvarnögsgränd
Kvarnögsgränd 2
00920 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7874
E-Mail: Kristiina.Lehtola@axxell.fi

Opettaja

Satu Leisko-Järvinen

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7702
E-Mail: Satu.Leisko-Jarvinen@axxell.fi

Lärare

Carina Lindström

Trädgårdsmästare

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7650
E-Mail: Carina.Lindstrom@axxell.fi

Opettaja

Hanna Markkanen

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7810
E-Mail: Hanna.Markkanen@axxell.fi

Opettaja

Lotta Marttala

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7845
E-Mail: Lotta.Marttala@axxell.fi

Opettaja

Virva Muotka

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7838
E-Mail: Virva.Muotka@axxell.fi

Opettaja

Sara Nurkkala

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7844
E-Mail: Sara.Nurkkala@axxell.fi

Lokalvårdare

Merike Närep

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7675
E-Mail: Merike.Narep@axxell.fi

Lärare

Isa Palmén

Trädgårdsmästare

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7652
E-Mail: Isa.Palmen@axxell.fi

Lärare

Anna Pensas

Trädgårdsmästare

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7653
E-Mail: Anna.Pensas@axxell.fi

Överträdgårdsmästare

Fredrik Regårdh

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7654
E-Mail: Fredrik.Regardh@axxell.fi

Studie- och projektsekreterare

Janina Rönnberg

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7663
E-Mail: Janina.Ronnberg@axxell.fi

Opettaja

Marjo Salmela

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7833
E-Mail: Marjo.Salmela@axxell.fi

Opettaja

Irina Silina

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7817
E-Mail: Irina.Silina@axxell.fi

koulunkäyntiavustaja

Aláa-H Sufar

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo
Axxell i Helsingfors
Mannerheimvägen 160 A 2.e våningen
00300 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7707
E-Mail: Alaa-H.Sufar@testipiste.eu

Trädgårdsarbetare

Mats Sundström

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7661
E-Mail: Mats.Sundstrom@axxell.fi

Opettaja

Beáta Sütö

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo
Axxell i Helsingfors, Kvarnögsgränd
Kvarnögsgränd 2
00920 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7709
E-Mail: Beata.Suto@axxell.fi

Lärare

Anna-Stina Wahlström

Artesan Textil

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7506
E-Mail: Anna-Stina.Wahlstrom@axxell.fi

Lärare

Kamilla Weissenberg-Nordberg

Artesan Inredare

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7738
E-Mail: Kamilla.Weissenberg-Nordberg@axxell.fi

Trädgårdsmästare

Cecilia Wendelin

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7656
E-Mail: Cecilia.Wendelin@axxell.fi

Fastighetsskötare

Maria Westerholm

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7662
E-Mail: Maria.Westerholm@axxell.fi

Lärare

Maria Wikström

Artesan Guldsmide

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7509
E-Mail: Maria.Wikstrom@axxell.fi

Lärare med enhetschefsuppdrag

Heidi Wirtanen

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7658
E-Mail: Heidi.Wirtanen@axxell.fi

Opettaja

Karoliina Zschauer-Lilja

Axxell i Esbo, Karlfolksvägen
Karlfolksvägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo
Axxell i Helsingfors
Mannerheimvägen 160 A 2.e våningen
00300 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7888
E-Mail: Karoliina.Zschauer-Lilja@axxell.fi

Examenshandledare

Marina Åkermarck

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7736
E-Mail: Marina.Akermarck@axxell.fi

Axxells växel: tfn 0290 01 70

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.