Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Lärare

Daniel Backman

Vildmarks- Och Naturguide

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7279
E-Mail: Daniel.Backman@axxell.fi

Gårdskarl

Dick Bergström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7280
E-Mail: Dick.Bergstrom@axxell.fi

Enhetschef

Tomas Björkroth

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7276
E-Mail: Tomas.Bjorkroth@axxell.fi

Lärare

Alexander Boström

Skogsarbetare-skogsserviceproducent

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

E-Mail: Alexander.Bostrom@axxell.fi

Lokalvårdare

Kaj Dahlqvist

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7284
E-Mail: Kaj.Dahlqvist@axxell.fi

Lärare

Allan Dahlén

Djurskötare På Klinik

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7334
E-Mail: Allan.Dahlen@axxell.fi

Lokalvårdare

Gita Ekbom

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7317
E-Mail: Gita.Ekbom@axxell.fi

Köksbiträde

Katarina Engblom

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Telephone: +358 290 01 7283
E-Mail: Katarina.Engblom@axxell.fi

Stallmästare

Hans Franzén




Icke anträffbar till den 31.12.2020.

Examenshandledare

Ida Fredriksson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7327
E-Mail: Ida.Fredriksson@axxell.fi

Lärare

Andrea Granroth

Djurskötare

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7325
E-Mail: Andrea.Granroth@axxell.fi

Internatsövervakare

Susanne Gustafsson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7290
E-Mail: Susanne.Gustafsson@axxell.fi

Lärare

Ingrid Hagman

Hästskötare/ridinstruktör

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7292
E-Mail: Ingrid.Hagman@axxell.fi

Lärare

Henrik Jern

Vildmarks- Och Naturguide

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7297
E-Mail: Henrik.Jern@axxell.fi

Djurskötare

Anina Järvelä




Icke anträffbar till den 14.10.2020.

Studiesekreterare

Linda Karlsson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7308
E-Mail: Linda.Karlsson@axxell.fi

Traktorförare

Cay Karlsson

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7298
E-Mail: Cay.Karlsson@axxell.fi

Vastaava koirakouluttaja

Jaana Karppinen

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7117
E-Mail: Jaana.Karppinen@axxell.fi

Djurskötare

Jonna Kemilä

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7118
E-Mail: Jonna.Kemila@axxell.fi

Lärare

Sofia Knuts

Djurskötare

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7271
E-Mail: Sofia.Knuts@axxell.fi

Lärare

Regina Koschinski

Gemensamma Ämnen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis
Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7482
E-Mail: Regina.Koschinski@axxell.fi

Lärare

Maria Kulmala

Utbildningsledare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7270
E-Mail: Maria.Kulmala@axxell.fi

Lärare

Ingeborg Lignell

Djurskötare

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7302
E-Mail: Ingeborg.Lignell@axxell.fi

Lärare

Kadi Lilloja

Djurskötare På Klinik

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7281
E-Mail: Kadi.Lilloja@axxell.fi

Lärare

Jan Lindblom

Landsbygdsföretagare

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7316
E-Mail: Jan.Lindblom@axxell.fi

Lärare

Jenni Lindström

Djurtränare

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7312
E-Mail: Jenni.Lindstrom@axxell.fi

Opettaja

Tiina Loisa

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7291
E-Mail: Tiina.Loisa@axxell.fi

Köksbiträde

Johanna Lönnroth

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

E-Mail: Johanna.Lonnroth@axxell.fi

Lärare

Mathias Lönnström

Naturfotografi

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7285
E-Mail: Mathias.Lonnstrom@axxell.fi

Lärare

Rolf Nybondas

Landsbygdsföretagare

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7309
E-Mail: Rolf.Nybondas@axxell.fi

Lärare

Ulf Nyholm

Skogsarbetare-skogsserviceproducent

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7918
E-Mail: Ulf.Nyholm@axxell.fi

Lokalvårdare

Helén Nyqvist

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7310
E-Mail: Helen.Nyqvist@axxell.fi

Handledare

Ninna Ratia

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7296
E-Mail: Ninna.Ratia@axxell.fi

Husmor

Marina Retti

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7313
E-Mail: Marina.Retti@axxell.fi

Internathandledare

Kielo Rosström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7304
E-Mail: Kielo.Rosstrom@axxell.fi

Studiesekreterare

Tiina Stenberg-Ginström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7318
E-Mail: Tiina.Stenberg-Ginstrom@axxell.fi

Stallmästare

Katja Viklund

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7293
E-Mail: Katja.Viklund@axxell.fi

Ansvarig koskötare

Sergii Voitevych

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7288
E-Mail: Sergii.Voitevych@axxell.fi

Driftschef (Brusaby gård)

Leila Warén-Backström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7333
E-Mail: Leila.Waren-Backstrom@axxell.fi

Lärare

Svante Wistbacka

Naturbranschen

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7277
E-Mail: Svante.Wistbacka@axxell.fi

Handledare

Åsa Österberg

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7331
E-Mail: Asa.Osterberg@axxell.fi

Axxells växel: tfn 0290 01 70

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.