Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Opettaja

Jaakko Aarniala

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7709
E-Mail: Jaakko.Aarniala@axxell.fi

Trädgårdsmästare

Märta Angervuori

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7647
E-Mail: Marta.Angervuori@axxell.fi

Lärare

Sonja Evertson

Artesan Keramik Överby

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7741
E-Mail: Sonja.Evertson@axxell.fi

Opettaja

Kati Hakonen

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7824
E-Mail: Kati.Hakonen@axxell.fi

Opettaja

Marjut Heikkinen

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7873
E-Mail: Marjut.Heikkinen@axxell.fi

Opettaja

Taina Juvonen

Axxell i Helsingfors
Mannerheimvägen 160 A 2.e våningen
00300 Helsingfors
Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7713
E-Mail: Taina.Juvonen@axxell.fi

Opintosihteeri

Triin Jõgi

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7855
E-Mail: Triin.Jogi@axxell.fi

Opettaja

Paula Karisto

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7878
E-Mail: Paula.Karisto@axxell.fi

Siivooja

Waen Kinanen

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7692
E-Mail: Waen.Kinanen@axxell.fi

Opettaja

Hanne Lehtinen




Icke anträffbar till den 30.09.2020.

Lärare

Carina Lindström

Trädgårdsmästare Överby

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7650
E-Mail: Carina.Lindstrom@axxell.fi

Opettaja

Virva Muotka

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7838
E-Mail: Virva.Muotka@axxell.fi

Städare

Merike Närep

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7675
E-Mail: Merike.Narep@axxell.fi

Lärare

Isa Palmén

Trädgårdsmästare Överby

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7652
E-Mail: Isa.Palmen@axxell.fi

Lärare

Anna Pensas

Trädgårdsmästare Överby

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7653
E-Mail: Anna.Pensas@axxell.fi

Opettaja

Anna Pickering

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7701
E-Mail: Anna.Pickering@axxell.fi

Opettaja

Seija Purhonen

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7844
E-Mail: Seija.Purhonen@axxell.fi

Överträdgårdsmästare

Fredrik Regårdh

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7654
E-Mail: Fredrik.Regardh@axxell.fi

Opettaja

Johanna Rinne

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7696
E-Mail: Johanna.Rinne@axxell.fi

Studie- och projektsekreterare

Janina Rönnberg

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7663
E-Mail: Janina.Ronnberg@axxell.fi

Opettaja

Linda Saarimäki

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7849
E-Mail: Linda.Saarimaki@axxell.fi

Opettaja

Elina Sadeniemi

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7841
E-Mail: Elina.Sadeniemi@axxell.fi

Opettaja

Marjo Salmela

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7833
E-Mail: Marjo.Salmela@axxell.fi

Lärare

Nina Sevelius

Utbildningsledare Överby

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7658
E-Mail: Nina.Sevelius@axxell.fi

Opettaja

Eve Sova

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7846
E-Mail: Eve.Sova@axxell.fi

Koulunkäyntiavustaja

Aláa-H Sufar

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7707
E-Mail: Alaa-H.Sufar@axxell.fi

Trädgårdsarbetare

Mats Sundström

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7661
E-Mail: Mats.Sundstrom@axxell.fi

Opettaja

Beáta Sütö

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7709
E-Mail: Beata.Suto@axxell.fi

Opettaja

Satu Vahderpää

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7695
E-Mail: Satu.Vahderpaa@axxell.fi

Lärare

Kamilla Weissenberg-Nordberg

Artesan Inredare Överby

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7738
E-Mail: Kamilla.Weissenberg-Nordberg@axxell.fi

Trädgårdsmästare

Cecilia Wendelin

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7656
E-Mail: Cecilia.Wendelin@axxell.fi

Fastighetsskötare

Maria Westerholm

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7662
E-Mail: Maria.Westerholm@axxell.fi

Examenshandledare

Marina Åkermarck

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7736
E-Mail: Marina.Akermarck@axxell.fi

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.