Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Opettaja

Linda Saarimäki

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7849
E-Mail: Linda.Saarimaki@axxell.fi

Opettaja

Elina Sadeniemi

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7841
E-Mail: Elina.Sadeniemi@axxell.fi

Opettaja

Eeva-Stiina Sallmén

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

E-Mail: Eeva-Stiina.Sallmen@axxell.fi

Opettaja

Marjo Salmela

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7833
E-Mail: Marjo.Salmela@axxell.fi

Opettaja

Tanja Sandberg

Axxell i Vanda
Nejlikvägen 17
01300 Vanda

Mobile: +358 44 739 7839
E-Mail: Tanja.Sandberg@axxell.fi

Lärare

Nina Sandström

Rengöringsservice

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7609
E-Mail: Nina.Sandstrom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Stefan Selenius

Landsbygdsföretagare Brusaby

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7316
E-Mail: Stefan.Selenius@axxell.fi

Lärare

Nina Sevelius

Utbildningsledare Överby

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7658
E-Mail: Nina.Sevelius@axxell.fi

Opettaja

Irina Silina

Axxell i Vanda
Nejlikvägen 17
01300 Vanda

Mobile: +358 44 739 7817
E-Mail: Irina.Silina@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Erika Silventoinen

Turism Åbo

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7234
E-Mail: Erika.Silventoinen@axxell.fi

IT-stöd

Jan-Stefan Sirén

Centraladministrationen
Fågelsången 1
10650 Ekenäs

Mobile: +358 44 739 7396
E-Mail: Jan-Stefan.Siren@axxell.fi

Huvudbokförare

Lisbeth Sjöblom

Centraladministrationen
Fågelsången 1
10650 Ekenäs

Mobile: +358 44 739 7384
E-Mail: Lisbeth.Sjoblom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Martina Sjöblom

Närvårdare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7422
E-Mail: Martina.Sjoblom@axxell.fi

Lärare

Sofia Sjöblom

Ungdoms-o.fritidsinstruktör

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7532
E-Mail: Sofia.Sjoblom@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Cecilia Skaag

Kock-servitör Pargas

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7792
E-Mail: Cecilia.Skaag@axxell.fi

Opettaja

Eve Sova

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7846
E-Mail: Eve.Sova@axxell.fi

Opettaja

Kristiina Spolander

Axxell i Helsingfors
Mannerheimvägen 160 A 2.e våningen
00300 Helsingfors

Mobile: +358 44 739 7834
E-Mail: Kristiina.Spolander@axxell.fi

Studiesekreterare

Tiina Stenberg-Ginström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7318
E-Mail: Tiina.Stenberg-Ginstrom@axxell.fi

Siivooja

Maire Stenlund

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7769
E-Mail: Maire.Stenlund@axxell.fi

Lektor

Krister Stenroos

Yrkeskompl.lärare Raseborg

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7421
E-Mail: Krister.Stenroos@axxell.fi

Lektor

Robert Stolpe

Åbo

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7262
E-Mail: Robert.Stolpe@axxell.fi

Lärare

Sara Strömborg

Närvårdare


Icke anträffbar till den 31.07.2019.

Koulunkäyntiavustaja

Aláa-H Sufar

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7707
E-Mail: Alaa-H.Sufar@axxell.fi

Lärare

Antti Sulkava

Elektronikmontör Vuxen Karis

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7618
E-Mail: Antti.Sulkava@axxell.fi

Timlärare i huvudsyssla

Kasper Sundholm

Husbyggare Pargas

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7787
E-Mail: Kasper.Sundholm@axxell.fi

Husmor

Susanne Sundqvist

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7796
E-Mail: Susanne.Sundqvist@axxell.fi

Trädgårdsarbetare

Mats Sundström

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7661
E-Mail: Mats.Sundstrom@axxell.fi

Studiekoordinator

Sari Suomalainen

Centraladministrationen
Fågelsången 1
10650 Ekenäs

Mobile: +358 44 739 7619
E-Mail: Sari.Suomalainen@axxell.fi

Opettaja

Juhani Suominen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7571
E-Mail: Juhani.Suominen@axxell.fi

Lärare

Emilia Söderlund

Kotokoulutus Karjaa, Mkk

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7835
E-Mail: Emilia.Soderlund@axxell.fi

Opettaja

Beáta Sütö

Axxell i Esbo, Kalkåkersvägen
Kalkåkersvägen 4
02650 Esbo

Mobile: +358 44 739 7709
E-Mail: Beata.Suto@axxell.fi

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.