Contact Information for Axxells Personnel

Odefinierat A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
Opettaja

Linda Saarimäki

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7849
E-Mail: Linda.Saarimaki@axxell.fi

Opettaja

Eeva-Stiina Sallmén

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

E-Mail: Eeva-Stiina.Sallmen@axxell.fi

Opettaja

Marjo Salmela

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7833
E-Mail: Marjo.Salmela@axxell.fi

Lärare

Nina Sandström

Lokalvårdare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7609
E-Mail: Nina.Sandstrom@axxell.fi

Lärare

Stefan Selenius

Landsbygdsföretagare

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7316
E-Mail: Stefan.Selenius@axxell.fi

Lärare

Nina Sevelius

Utbildningsledare Överby

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7658
E-Mail: Nina.Sevelius@axxell.fi

Opettaja

Irina Silina

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7817
E-Mail: Irina.Silina@axxell.fi

Lärare

Erika Silventoinen

Turism

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7234
E-Mail: Erika.Silventoinen@axxell.fi

IT-stöd

Jan-Stefan Sirén

Centraladministrationen
Fågelsången 1
10650 Ekenäs

Mobile: +358 44 739 7396
E-Mail: Jan-Stefan.Siren@axxell.fi

Lärare

Martina Sjöblom

Närvårdare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7422
E-Mail: Martina.Sjoblom@axxell.fi

Lärare

Sofia Sjöblom

Barnledare/ungdomsledare

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7532
E-Mail: Sofia.Sjoblom@axxell.fi

Huvudbokförare

Lisbeth Sjöblom

Centraladministrationen
Fågelsången 1
10650 Ekenäs

Mobile: +358 44 739 7384
E-Mail: Lisbeth.Sjoblom@axxell.fi

Lärare

Cecilia Skaag

Kock-servitör

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7792
E-Mail: Cecilia.Skaag@axxell.fi

Studiesekreterare

Tiina Stenberg-Ginström

Axxell i Kimito
Brusabyvägen 2
25700 Kimito

Mobile: +358 44 739 7318
E-Mail: Tiina.Stenberg-Ginstrom@axxell.fi

Siivooja

Maire Stenlund

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7769
E-Mail: Maire.Stenlund@axxell.fi

Lärare

Krister Stenroos

Gemensamma Ämnen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7421
E-Mail: Krister.Stenroos@axxell.fi

Lektor

Robert Stolpe

Sjöfart

Axxell i Åbo
Hertig Johans Parkgata 21
20100 Åbo

Mobile: +358 44 739 7262
E-Mail: Robert.Stolpe@axxell.fi

Lärare

Sara Strömborg

Närvårdare

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7243
E-Mail: Sara.Stromborg@axxell.fi

Koulunkäyntiavustaja

Aláa-H Sufar

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7707
E-Mail: Alaa-H.Sufar@axxell.fi

Lärare

Antti Sulkava

Elmontör

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7618
E-Mail: Antti.Sulkava@axxell.fi

Lärare

Kasper Sundholm

Husbyggare

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7787
E-Mail: Kasper.Sundholm@axxell.fi

Husmor

Susanne Sundqvist

Axxell i Pargas, Vapparvägen
Vapparvägen 4
21600 Pargas

Mobile: +358 44 739 7796
E-Mail: Susanne.Sundqvist@axxell.fi

Trädgårdsarbetare

Mats Sundström

Axxell i Esbo, Inspektorsgränd
Inspektorsgränd 3
02940 Esbo

Mobile: +358 44 739 7661
E-Mail: Mats.Sundstrom@axxell.fi

Lärare

Marica Sundström

Gemensamma Ämnen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

E-Mail: Marica.Sundstrom@axxell.fi

Studiekoordinator

Sari Suomalainen

Centraladministrationen
Fågelsången 1
10650 Ekenäs

Mobile: +358 44 739 7619
E-Mail: Sari.Suomalainen@axxell.fi

Opettaja

Juhani Suominen

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7571
E-Mail: Juhani.Suominen@axxell.fi

Examenshandledare

Emilia Söderlund

Axxell i Karis, Bangatan
Bangatan 75
10300 Karis

Mobile: +358 44 739 7835
E-Mail: Emilia.Soderlund@axxell.fi

Opettaja

Beáta Sütö

Axxell i Esbo, Karlavägen
Karlavägen 3, 5:e våningen
02150 Esbo

Mobile: +358 44 739 7709
E-Mail: Beata.Suto@axxell.fi

Kontaktuppgifter

Behöver du få tag i en specifik person gällande en viss utbildning men inte vet vem du skall kontakta då du söker i kontaktuppgifterna? Gå in i utbildningskatalogen, i utbildningskatalogen finns alla våra utbildningar samlade och där finns också kontaktuppgifter till utbildningarnas kontaktpersoner. Du kan också ringa verksamhetsortens kansli eller växeln 0290 01 70 så hjälper de dig vidare.

Säljtjänster som Axxells studerande erbjuder? Direkta kontaktuppgifter till de olika tjänsterna hittar du här.

Axxell erbjuder företag skräddarsydda utbildningar eller personalutbildningar som baserar sig på företagets eller kommunens egna behov. Här hittar du namn och kontaktuppgifter per bransch vem du kan kontakta.